top of page
Пошук

Що потрібно знати про поліомієліт: симптоми хвороби, лікування і профілактика!

  • Фото автора: Ліцей 5
    Ліцей 5
  • 11 жовт. 2021 р.
  • Читати 1 хв

Що потрібно знати про поліомієліт: симптоми хвороби, лікування і профілактика!

Поліомієліт дуже заразний і може призводити до паралічу.



6 жовтня в Україні був зафіксований випадок захворювання на поліомієліт у дитини батьків-антивакцинаторів. Ця смертельно небезпечна хвороба практично викорінена в нашій країні завдяки щепленню. Інфекцією найчастіше заражаються діти, тому кожному з батьків потрібно знати симптоми поліомієліту і його профілактику.

Що таке поліомієліт?

Поліомієліт – це гостре заразне інфекційне захворювання, яке вражає нервову систему і може привести до паралічу. Поліовірус передається через повітря, немиті руки і продукти харчування, а також побутовим шляхом. Більшість хворих – діти віком до 5 років.

Проти поліомієліту розроблена ефективна вакцина, яку вводять дитині в перший рік життя. Існує два види вакцин – з ослабленим і з мертвим вірусом. Завдяки вакцинації поліомієліт практично не зустрічається в розвинених країнах.

Поліомієліт: симптоми хвороби!

Близько 70% заражених поліомієлітом хворіють безсимптомно, що ускладнює діагностику. Симптоми поліомієліту початковій стадії нагадують грип:

висока температура;

біль в горлі;

утома;

біль у животі;

нудота і блювота;

м'язові болі.

Такі симптоми тривають від 3 до 7 днів і зникають. Починається ураження нервової системи. Надалі поліомієліт в залежності від форми захворювання може розвиватися по-різному.

Абортивний менінгіт характеризується ентероколітом, токсикозом, ангіною. Менінгеальна форма за симптомами нагадує менінгіт. Паралітичний поліомієліт може призвести до судом і паралічу м'язів, що закінчується інвалідність!

Поліомієліт: лікування та прогноз.

Поліомієліт вимагає обов'язкової госпіталізації. Хворому призначають постільний режим, знеболюючі та теплові процедури. Також застосовується комплексне відновне лікування.

Легкі форми поліомієліту без ураження нервової системи проходять безслідно. При паралітичному поліомієліті функції організму не завжди відновлюються. Після одужання від паралітичної форми можна отримати інвалідність!

Поліомієліт: профілактика.

Єдиний спосіб профілактики від поліомієліту – вакцинація. Дітей вакцинують починаючи з 3 місяця життя. Наступні щеплення проводяться в 18, 20 місяців і в 14 років.

Comments


akar-icons_location (1).png

Вул. Митрополита Шептицького, 3 м.Дубно, Рівненська область,

35604

Vector.png
Group 41.png

Понеділок - п’ятниця,
9:00 - 17:00

Розрахунковий рахунок для благодійних внесків

UA 718201720314291001301063152

код доходу 25020100

Держказначейська служба України м.Київ

МФО 820172, ЄДРПОУ 22569947,

Отримувач - Дубенський ліцей №5

Group.png
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram

© Дубенський ліцей №5, 2024

bottom of page